Коли однієї недостатньо — метавсесвіт

Метавсесвіт — слово, що збиває з пантелику.

За останні кілька тижнів люди не лише в криптовалюті, а й за її межами шукали відповіді на запитання, що це насправді. Є кілька різних інтерпретацій метавсесвіту і, отже, різні визначення. Я, однак, досліджую основну ідею того, що це таке, та проблеми, які необхідно вирішити, перш ніж будувати одну (або навіть кілька) метавсесвітів.

Перш ніж ми поринемо глибше, я хочу, щоб ви на секунду перестали читати і подумали, як вам здається метавсесвіт.

Тепер, коли ви маєте ідею, дозвольте мені спробувати намалювати вам цю картину.

  • Ви думали про віртуальний світ, де ваші друзі, робота та/або сім’я можуть взаємодіяти разом?
  • Можливо, світ, у якому ви могли б отримати більше вражень від занурення? Може, більше, ніж те, що ви коли-небудь відчували у реальному житті?
  • Ви уявляли світ, у якому ви можете взаємодіяти з усіма, кого ви знаєте, в режимі реального часу?

Що, якби я сказав вам, що метавсесвіт потенційно пропонує набагато більше, ніж ви могли собі уявити. Це майже як утопія, в якій ваш досвід у деяких випадках може набагато перевершити ваші очікування, а в деяких випадках ви просто підете — Хутро. Можливо, приклад, який потрапляє десь у середину цих крайнощів, це колись хтось розмістив замовлення на піцу Доміно в Decentraland, і вона була доставлена ним додому в реальному житті.

Але щоб створити місце, де «все» стане можливим, необхідно вирішити низку проблем.

Функціональна сумісність

Facebook будує метавсесвіт; Microsoft створює метавсесвіт; Decentraland побудував один — і кожен новий проект має метавсесвітне оповідання. Коли у нас буде так багато метавсесвітів, з можливістю різних користувачів, чи буде один метавсесвіт, щоб пов’язати їх усіх?

  • Або ваші потреби будуть задовольнятися на різних платформах, і вам потрібно буде перемикатися між ними, залежно від того, що ви шукаєте?
  • Ще одним важливим моментом є те, що децентралізовані платформи мають свій DAO для керування. Але чи буде така сама (або щось схожа) концепція застосовна і до централізованих платформ?

Крім того, як працюватиме економіка метавсесвіту? Потенційно може бути один токен, який можна переносити на інші. Або можуть бути (аналогічно тому, що у нас є з різними L1) окремі метавсесвіти, кожна з яких має свою власну токеноміку.

Інфраструктура

Більшість базової технологічної інфраструктури — VR, високошвидкісна смуга пропускання, блокчейн тощо. буд. — розвивалася незалежно протягом останніх років, і більшість її «майже» вже існує. Але створення платформи, в якій існує ідеальний баланс цих технологій, потребує величезних ресурсів та капіталу.

З огляду на нинішню інфраструктуру, яку ми маємо, метавсесвіт (крім того, що він все ще нездійсненна мрія) — не що інше, як місце, де ми шукаємо розваг. Але за це теж доводиться платити, бо повірте, гарнітури віртуальної реальності шкодять. (Я сподіваюся, що для входу в метавсесвіт є цілісне обладнання.)

Для Facebook і Microsoft капітал та ресурси можуть не бути проблемою з огляду на великі кишені. Однак для децентралізованого продукту, коли ринок накачується, у казначействі DAO може бути тонна грошей, і коли вона падає, ці резерви можуть бути вичерпані. Я знаю, що волатильність зменшиться, але ви відчуваєте атмосферу? Так?

Це може вплинути на розвиток на користь централізованих гравців, які зрештою можуть зайняти велику частку ринку. Вони можуть повністю знищити децентралізовані платформи.

Інший аспект — це партнерство; Щоб побудувати інфраструктуру для підтримки іммерсивних метавсесвітів, основна сутність може не мати ресурсів для побудови та іноді покладатися на партнерські відносини. Знову ж таки, це партнерство може відбуватися набагато швидше для централізованих гравців, враховуючи їхню репутацію та нижчий профіль ризику. Крім того, партнерство між децентралізованими та централізованими гравцями є відносно незвіданою територією. Хоча деякі з них були, в основному, це маркетингові ігри, і нічого особливого.

Користувачі

Повернемося до метавсесвіту, який ви собі уявляли. Ви, мабуть, уявили той, де присутні всі, кого ви знаєте. Як обговорювалося вище, перемикання між різними метавсесвітами — це окрема проблема. Користувачі зазвичай переходять на платформи, на яких вони вже є (друзі/сім’я). Мережевий ефект соціального продукту не враховує його недоліки чи недоліки.

Візьмемо, наприклад, Facebook. Незважаючи на критику в усьому світі за політику конфіденційності, вона, як і раніше, залишається провідною соціальною мережею з майже 2 млрд користувачів. Проте більшість користувачів на платформі переважно неактивні.

Якщо Facebook візьме на себе ініціативу і побудує метасвіт, активація цих недіючих користувачів не займе багато часу. І як тільки це станеться, іншим метавсесвітам дуже складно конкурувати з Facebook.

Пам’ятаєте Терези? Якщо це стане валютою платформи, не буде жодних обмежень для стимулювання дій та залучення більшої кількості користувачів.

Тоді децентралізовані платформи можуть існувати тільки для задоволення конкретної потреби культу, а решта може бути поглинена централізованим гравцем, який вже поділяє думку користувачів у всьому світі.

Уявіть собі інтеграцію сервісів, які ми використовуємо щодня: WhatsApp, Instagram і т.д. Це тільки робить інші метавсесвіти менш привабливими для користувачів.

Сподіваючись на світле майбутнє

Крім проблем, що цікаво, так це швидке зростання та визнання спільноти web3 з боку великих гравців, що змінюють свої бізнес-моделі та адаптують їх до цього швидкозростаючого простору.

Віртуальний світ був мрією для багатьох, але блокчейни раптово зробили це можливим, тому що історично дефіцит цифрових даних не піддавався перевірці, і право власності могло бути відкликане. Це може кардинально змінитись, і ми також можемо побачити зміни у тому, як сьогодні працює централізований світ, лише якщо ми будемо оптимістичні та неупереджені.

Технологічний стек, який дозволяє це реалізувати, набуває форми швидше, ніж передбачалося, але ми також маємо враховувати наші очікування. Пам’ятаєте вправу, яку ми виконали на початку інформаційного бюлетеня? Те, як ви уявляєте метавсесвіт, кардинально відрізняється від уяви інших людей.

Наші посилання засновані виключно на фільмах, існуючих платформах і технологіях, а також на оповіданнях, які можуть кардинально відрізнятися.

Якщо все піде добре/або ще гірше, все, що ми робимо в реальному світі, може бути доповнено чимось у метавсесвіті. Однак нам потрібно стежити за тим, що реально, а що ні. Можливість вийти з метавсесвіту, коли ми захочемо, має бути повністю під нашим контролем. Інакше, щоб вилікувати вроджену самотність, ми могли б вічно жити у віртуальному світі.

Це були деякі з моїх думок; Я ще намагаюся осмислити цю концепцію. Якщо у вас є ідеї, поділитеся зі мною у Twitter @mohakagr

--

--

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Andrey Bezruk

Andrey Bezruk

More from Medium

KrazyKids Sports Club FAQs

The Seascape and Solarflare Affair.

The Bread Bank Whitelist Process

Biconomy: The beauty of the complexity!