Оголошення про оновлення мережі Amarok

Протягом останніх кількох місяців ми непомітно збирали дані про ключові проблеми, з якими стикаються користувачі, розробники та маршрутизатори при взаємодії з Connext та пошуку їх рішень.

Сьогодні ми раді представити наші плани щодо першого оновлення мережі Connext.

Оновлення, яке ми називаємо Amarok, включає великі зміни в нашому основному протоколі, щоб значно поліпшити досвід користувача мережі.

Чому “Амарок”? Ми вирішили назвати наші мережеві оновлення в алфавітному порядку на честь міфологічних істот. Амарок — гігантський вовк із міфології інуїтів. 🐺

Мотивація

Стимул цього оновлення полягає у вирішенні наступних ключових проблем, які в даний час існують для різних типів зацікавлених сторін у мережі.

Проблеми для кінцевих користувачів

 1. Витрати на газ: Поточний потік заснований на двоетапному процесі підготовки/виконання для завершення транзакцій у ланцюжках, які не можуть бути легко об’єднані у пакети.
 2. Підписання вимоги: для завершення транзакцій користувачі повинні підписати повідомлення, щоб вимагати кошти. Це те, що зводить до мінімуму довіру до Connext, але завдає незручності, тому що вимагає, щоб користувачі залишалися в мережі, доки вони не підпишуться.
 3. Ризик блокування: транзакції користувачів пов’язані з маршрутизатором 1:1. Якщо цей маршрутизатор відключиться або втратить з’єднання з ланцюжком всередині потоку, засоби користувача можуть застрягти до закінчення терміну транзакції (72 години).
 4. Фрагментація ліквідності: ліквідність, що надається маршрутизаторами, залежить від шляху, що означає, що вона доступна між заданою парою ланцюжків. У міру зростання кількості ланцюжків користувачам стає все важче робити великі транзакції.

Проблеми для розробників

 1. Залежно від офчейн-аукціону. Більшість інтеграцій у цій галузі пов’язані тільки з контрактами, але Connext в даний час вимагає запуску SDK на стороні клієнта, щоб знайти маршрутизатор для цієї транзакції.
 2. Підписання заявки. Необхідність подання претензії вимагає від розробників відстеження незавершених транзакцій та підказки користувачам підписати у потрібний час. Це додає багато накладних витрат та складності порівняно з простою транзакцією у ланцюжку.
 3. Немає спільного обміну повідомленнями: Connext вже підтримує виклик між ланцюжками, але це можна зробити безпечно тільки в деяких випадках. Вимога від розробників дізнатися, коли вони можуть і не можуть використовувати цю функцію є великою перешкодою.

Проблеми для роутерів

 1. Ребалансування: маршрутизатори надсилають кошти в ланцюжок призначення та отримують кошти у джерелі. Це означає, що їхня ліквідність переміщається між ланцюжками/агрегаціями і може застрягти, знижуючи ефективність використання капіталу.
 2. Неясна рентабельність інвестицій. Загальновідомо, що важко точно відстежити рентабельність інвестицій маршрутизатора, оскільки двоетапний потік означає, що дані, необхідні для відстеження повернень, фрагментовані ланцюжками.
 3. Сувора живучість: як згадувалося вище, якщо маршрутизатори стають недоступними під час транзакції, засоби користувача можуть бути заблоковані терміном до 72 годин. Ця сувора вимога до живучості ускладнює роботу маршрутизатора.
 4. Газовий грифінг: транзакції можуть бути скасовані користувачами або маршрутизаторами. Проте коли це відбувається, немає чіткого механізму відшкодування первісної вартості газу.

Як ви спочатку припускали вирішити ці проблеми?

Раніше ми думали про це, що могли б виправити їх за допомогою комбінації:

Ми зосередилися на забезпеченні того, щоб транзакції були якнайменшими, і вищезазначені перешкоди були компромісами, на які ми йшли для досягнення цієї безпеки. На щастя, за останні кілька місяців ми досліджували набагато кращу архітектуру, яка усуває перелічені вище проблеми, не вносячи довіри.

Ласкаво просимо до Amarok

Модульна сумісність

Прорив у нашому мисленні стався завдяки тісній співпраці з Nomad. Nomad — це оптимістичний міст, який дає нам виразне спілкування з мінімальною довірою в будь-якому ланцюжку, але з 30-хвилинною затримкою.

Ми зрозуміли, що, як і у випадку із самими блокчейнами, не існує монолітної архітектури, яка дає нам усі бажані властивості, які нам потрібні, з мостів, але ми можемо наблизитися до ідеального результату, розбивши стек протоколів на модулі.

Новий потік

Новий потік активно використовує Nomad (і, зрештою, інші рівні локалізованого обміну повідомленнями!) для своєї моделі безпеки. Замість того, щоб вимагати підпису, цей підхід просто дозволяє будь-якому маршрутизатору авансувати капітал та виконувати виклики для транзакції користувача, а також вимагати від коштів, що проходять через Nomad.

Оскільки жоден маршрутизатор не вказаний заздалегідь, існує ризик того, що маршрутизатори можуть змагатися один з одним у мемпулі, щоб завершити транзакцію. Це неоптимальний результат, оскільки програш у цій гонці, як і раніше, коштує газу для маршрутизаторів. Щоб виправити це, ми вводимо Sequencer (схожий за концепцією rollup sequencer), який відповідає за збір заявок (спроб транзакцій) від маршрутизаторів та їх публікацію в ланцюжок пакетами.

Зверніть увагу, що роль секвенсору Connext жодним чином не впливає на базову безпеку системи або її засобів. Натомість це просто механізм, призначений для справедливого розподілу комісійних доходів/роботи між маршрутизаторами, що може бути виконано без довіри, якщо є (а) доступність даних про всі ставки маршрутизаторів для даної користувальницької транзакції та (б) детермінований процес вибору виграшна ставка. В даний час ми вивчаємо підходи до цього, у тому числі потенційне розміщення даних секвенсора у своєму власному зведеному пакеті АБО використання маршрутизаторами та секвенсором досягнення консенсусу Tendermint.

Дізнайтеся більше про новий потік у нашому основному обговоренні на Github!

Зміни для Stakeholders

Оновлення Amarok забезпечує набагато кращий потік та набір функцій, які вирішують проблеми зацікавлених сторін, які ми виклали раніше:

 • Потік «вистрілив і забув»: замість двоетапного потоку з підписами всі транзакції тепер відбуваються в одній транзакції в ланцюжку відправлення, що спрощує як UX, так і devX. Нам також більше не потрібні скасування, що усуває витрати на газ для маршрутизаторів.
 • 1-з-N-маршрутизації: будь-який маршрутизатор (-и) може завершити транзакцію користувача, що усуває можливість блокування засобів користувача та значно знижує вимоги до живучості для маршрутизаторів. Це також повністю усуває необхідність будь-якого коду офчейн-аукціону для розробників.
 • Спрощена ліквідність: Маршрутизатори отримують ліквідність у ланцюжку призначення транзакції саме там, де вони її надають. Ліквідність також не залежить від шляху. Це усуває проблеми з балансуванням та фрагментацією, значно підвищуючи ефективність використання капіталу та доступність.
 • Дешевші та швидкі транзакції: новий потік скорочує кількість дзвінків у мережі з 4 до 2, роблячи транзакції не лише набагато дешевшими, а й швидше.
 • Надсилання довільних повідомлень. Мабуть, найбільш захоплююче покращення завдяки Amarok — це можливість для розробників тепер створювати цілком виразні кроссчейн-даппи. Це відкриває потужні функції, такі як асинхронна технологія в стилі JS, включаючи підтримку зворотних викликів у Solidity. 🤯Докладніше про це скоро!

Що далі?

Хронологія

Тепер ми маємо повнофункціональну приватну тестову мережу з оновленням Amarok. Ми працюємо з ключовими членами спільноти, існуючими маршрутизаторами та деякими відомими пілотними партнерами, щоб конкретизувати та протестувати мережу.

У найближчі тижні ми плануємо випустити:

 • Розбивка потоку інтеграції, режимів збоїв та припущень про довіру Connext після оновлення.
 • Повнофункціональна загальнодоступна тестова мережа, де може працювати кожен.
 • Посібники із запуску маршрутизатора та участі у тестовій мережі.
 • Інструменти/бібліотеки Solidity для зворотних викликів xchain.
 • Репозиторій прикладів кроссчейн децентралізованих програм (xapps).

Аудити для оновлення заплановані на травень, а ціль оновлення основної мережі — на червень.

Створюйте з Connext

До цього часу наша команда була зосереджена на децентралізації нашої мережі та автоматизації процесу роботи маршрутизатора. З оновленням Amarok ми відкриємо ворота для розробників, які створять новий світ xapps.

Что вы можете построить? Вот некоторые ранние варианты использования, которые мы обсудили с нашими партнерами по пилотным проектам:

 • З’єднання ліквідності DEX між ланцюжками в одному транзакційному повідомленні.
 • Запуски кроссчейн-сховища та управління стратегією сховища.
 • Критичні операції протоколу, такі як реплікація/синхронізація глобальних констант (наприклад, PCV) між ланцюжками.
 • Додавання TWAP UniV3 до кожного ланцюжка без введення оракулів.
 • Незалежне від мережі керування veToken.
 • Сумісність метавсесвіту з метавсесвітом.

Чи є ідея крутого xapp? Зв’яжіться з нами у discord чи подайте заявку на участь у нашій програмі грантів!

Про Connext

Connext — це мережа для швидкого та надійного зв’язку між ланцюжками та роллапами. Це єдина система взаємодії у своєму роді, яка робить це дешево та швидко, не запроваджуючи жодних нових припущень про довіру. Connext призначений для розробників, які хочуть створювати мости та інші кроссчейн-додатки. На сьогоднішній день через мережу пройшло понад 1,3 мільярда доларів транзакцій.

Website | Documentation | Twitter | Discord | Github | Blog

--

--

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Andrey Bezruk

Andrey Bezruk

More from Medium

Indigipreneur Weekly Digest — Issue #20

In Solano; Six Is The Lucky Magical Number for High School Pole Vaulters

Diversity — Worldbuilding Wednesday