Magnify #6 — Мільярд доларів на зростання блокчейну

Протягом останніх кількох тижнів блокчейни рівня 1 конкурували за нашу увагу. Зокрема, через появу різних програм стимулювання, призначених для збільшення як прийняття користувачами, так і defi (продуктів) у мережах. Останні оновлення надходять від Fantom, Avalanche та Celo, які запускають свої програми мотивації на загальну суму понад мільярд доларів.

В ідеальному світі масштабування залучення користувачів відбувається після досягнення успішної відповідності продукту ринку. У випадку з цими мережами ще кілька місяців тому defi (і активні гаманці) були подібні до ізольованого лісу, який в першу чергу управлявся основними членами співтовариства, відповідальними за створення продуктів та їх використання, при тісній співпраці з основною командою. Однак у цьому процесі мережа (і продукти) досягли PMF. Отже, наступний крок — адопція.

Polygon (Matic) була однією з перших мереж цього року, яка запустила програму мотивації для масштабного впровадження мережі на початку квітня. Після запуску програми в мережі виросли унікальні гаманці, обсяг та TVL. Fantom, Celo та Avalanche запозичили сторінку з стратигічного плану Polygon.

Солана з іншого боку застосувала інший підхід до збільшення адопції. З листопада 2020 року вони провели кілька глобальних і регіональних хакатонів, надавши ресурси, фінансування та маркетингову підтримку проектам, що перемогли. Їхній останній хакатон, Ignition, націлений на те, щоб стати наймасштабнішим на даний момент.

Розгляньмо ці програми стимулювання:

Хоча спочатку всі ці програми здаються схожими, ми можемо помітити різницю, якщо подивимося на їхню мету та відсоток виділених ресурсів. Avalanche і Celo дуже схожі: вони вкладають ~ 1,5% пропозиції як стимули і прагнуть перенести програми DeFi на свою платформу. Fantom зовсім інший, оскільки виділяється більший відсоток, також фокусується не тільки на DeFi.

Як бачимо, після оголошення стимулів всім цих ланцюжків відбулося значне зростання TVL (Total Value Locked). Однак такі проблеми з UX можуть завадити впровадженню у крипто-екосистемі:

  • Мости складні у використанні, і найчастіше ресурси недоступні.
  • Не всі токени доступні через ланцюжки.
  • Впіймати альтернативний ландшафт непросто.

Вищезгадані проблеми можуть мати значення для degen/ape, оскільки вони звикли копати у пошуках альфи. Але для нового користувача, який щойно дізнався про екосистему Ethereum, ці канали можуть призвести до підробки із запізненням або до відсутності наслідування взагалі.

Інші сплячі блокчейни, такі як Polkadot, Harmony, Zilliqa та Cardano, ймовірно, знаходяться на завершальній стадії свого PMF.

Тепер у мене два питання:
1. Чи працюють програми мотивації?
2. Чи витримають інші L1 у довгостроковій перспективі?

По-перше, програми мотивації — для цього я наведу два приклади. Розглянемо Polygon. Після ініціювання стимулювання в мережі спостерігалося параболічне зростання TVL, але він щосили намагався підтримати ринок після травневого падіння ринку.

Блок-стеки — ще один приклад. Мережа представила програму App Mining Program, щоб спонукати засновників/розробників створювати продукти у мережі STX. Пілотний проект, запущений у грудні 2018 року, продемонстрував початкову популярність і згенерував понад 150 додатків із загальною виплатою 800 000 доларів США (~ 20 000 доларів США на місяць) для вибраних програм.

Друга фаза програми настала, коли справи пішли погано. Коли таблиці розподілу залишилося 30M STX, програма була раптово припинена. Команда призвела до причин зміни структури програми та вирішення проблем, включаючи справедливий розподіл коштів, збереження конфіденційності та децентралізацію. Проте Crypto Twitter та близькі кола заявляють про неправомірне використання коштів розробниками. Більшість додатків не були орієнтовані на децентралізацію (менеджери паролів, інструменти підвищення продуктивності, платформи для створення контенту тощо) і були нестабільними та непридатними для використання. В даний час команда приймає пропозиції щодо розгортання 30 мільйонів токенів STX.

Ключовий висновок полягає в тому, що програми мотивації дійсно залучають користувачів та розробників, але, на мою думку, дійсно важлива якість продукту або його унікальність. Що ви думаєте?

Переходячи до мого другого питання — чи відмовляться користувачі та розробники від ETH? Хоча я не маю конкретної відповіді, я вирішив провести в Твіттері опитування про те, що думають розробники.

Результат? Змішаний.

В принципі, ми знали, що світ мульти-ланцюгів неминучий, але не очікували, що це станеться так складно. У світлі змін на ринку одне можна сказати напевно; нам потрібно знайти рішення для взаємодії набагато швидше, ніж ми очікували.

Тим часом, я порадив би всім вивчити екосистеми і всебічно поглянути на дефі, тому що інновації не використовуються в пісочниці. На цьому ми завершуємо програму Magnify цього тижня.

Приходьте поспілкуватися зі мною у Twitter Mohak Agarwal

--

--

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Andrey Bezruk

Andrey Bezruk

More from Medium

Pancake Hunny — A Post Mortem

Fractional Rocket Protocol Launch — stealth launch — in depth

Concentrated Liquidity — A New Approach to Liquidity Pooling

InsurAce.io and LiquidDriver confirm an official partnership focused on protecting user assets.